Zorientovat se v základních manažerských situacích měly možnost čerstvé „manažerky v bílém“

Vybrané vrchní a staniční sestry Karlovarské krajské nemocnice a.s. se zúčastnily manažerského kurzu „Vrchní a staniční sestra – manažerka v bílém, aneb co vše je také součástí vaší práce.“

Účastnice se učily lépe orientovat v základních manažerských situacích, lépe porozumět lidem kolem sebe a i tomu, co konkrétně manažerská práce obsahuje a co od nich jejich okolí očekává.

„Mám za sebou postgraduální studium v oblasti organizace a řízení ve zdravotnictví, což se velmi prolínalo s tématem semináře. Některé informace jsem si doplnila a jiné znalosti si osvěžila. Připomnělo mi to, že každý je jiný a s každým je třeba jednat jinak,“ popisuje vrchní sestra chirurgického oddělení Nemocnice Cheb Zdeňka Semotánová.

Vztahy na pracovišti, ochota ke spolupráci či manipulace a intriky – to byla nosná témata semináře, který má pokračovat seminářem „Rozhovory, které vedeme,“ mezi které patří například překonávání námitek či aktivní naslouchání.

KKNDRA 7.2 26