Nacházíte se: Chebská nemocnice | Pacient | Gynekologicko-porodnické oddělení | Úvod

Chebská nemocnice, Gynekologicko-porodnické oddělení

ÚvodPokojeDoporučeníFotogalerieKontakty
Ženské oddělení zahrnuje dvě části -   gynekologické oddělení, kde se erudovaně provádí  standardní břišní vaginální laparoskopické a hysteroskopické operace za použití nejmodernější přístrojové techniky.
Gynekologické oddělení disponuje dvěma operačními zákrokovými sály, které bezprostředně sousedí s porodním sálem. Sály jsou vybaveny laparoskopickou věží, hysteroskopem.

Druhou částí je porodnické oddělení, kde rodičkám nabízíme kromě klasického porodního sálu ještě dva samostatné pokoje pro první dobu porodní. Na každém pokoji je porodnický balon, žíněnka, masážní pomůcky, sociální zařízení. Rodičky mají k dispozici vanu pro relaxaci v první době porodní. Nabízíme aromaterapii při porodu. Samotný porod probíhá na polohovacím lůžku v poloze polosed. Maminky mohou mít při porodu otce anebo jiného rodinného příslušníka.

Gynekologicko-porodnické oddělení má dvě příjmové a odborné ambulance s nepřetržitým provozem, které jsou vybaveny ultrazvukem a kolposkopem. Při screeningovém vyšetření těhotných můžeme snímkovat plod. V rámci porodního sálu funguje ambulance pro těhotné ženy - CTG záznamy, těhotenská poradna - sledování těhotné ženy do termínu porodu. Budoucí maminky mají možnost navštěvovat těhotenské kurzy pod vedením porodní asistentky v rámci nemocnice Cheb.

MUDr. Jozef Bobrik
VRCHNÍ SESTRA