Nacházíte se: Chebská nemocnice | Pacient | Oddělení radioterapie a klinické onkologie | Úvod

Chebská nemocnice, Oddělení radioterapie a klinické onkologie

ÚvodHistoriePokojeAmbulanceFotogalerieKontakty
DoporučeníChemoterapie informaceKOC - Karlovarské onkologické centrum
Radioterapeutické oddělení je od roku 2003 moderně vybaveno lineárním urychlovačem Siemens PRIMUS, virtuálním CT simulátorem EXOMIO, 3D plánovacím systémem, potřebným dozimetrickým zázemím včetně in-vivo dozimetrie a fixačními pomůckami potřebnými v průběhu ozáření. Kromě léčby zhoubných nádorů je oddělením prováděna i nenádorová radioterapie (např. ostruhy, artrózy) rentgenovým přístrojem TUR 250.

Oddělení radioterapie a klinické onkologie v Chebu je od roku 2006 součástí sítě onkologických pracovišť, která v rámci Komplexního onkologického centra Plzeň, vedeného doc. prim. MUDr. Jindřichem Fínkem, Ph.D, zajišťují pro své pacienty úplnou onkologickou péči v regionech Plzeňského a Karlovarského kraje. (www.linkos.cz - pro pacienty a blízké, česká síť onkologických center).

Na lůžku i ambulantně je podávána léčba zářením, chemoterapie, hormonální terapie dle doporučení ČOS a SROBF pro léčbu solidních zhoubných nádorů u dospělých pacientů.

Oddělení poskytuje ve svém regionu konziliární služby a v potřebných případech zajistí suprakonziliární službu na Onkologicko-radioterapeutickém oddělení FN Plzeň, případně jiných KOC.

MUDr. Pavel  Krištof
Zdenka Kalabzová