Nacházíte se: Chebská nemocnice | Aktuality

Chebská nemocnice, Aktuality

prostredek_nahore.gif, 1 kB
Lékárna o Velikonocích  |  12.4.2017
V průběhu Velikonočního pondělí, kdy budou ze zákona uzavřena velká nákupní centra, mohou obyvatelé Karlovarského kraje získat léky v lékárnách nemocnic v Karlových Varech a Chebu. Ty budou v provozu od deváté hodiny ranní do devíti hodin večer. Obě lékárny budou otevřeny na základě dohody Karlovarského kraje a Karlovarské krajské nemocnice.

“Hledali jsme cestu jak pomoci lidem v regionu po této změně zákona a jsem rád, že se nám podařilo najít právě toto řešení,” říká Ing. Jan Bureš, radní Karlovarského kraje pro zdravotnictví. V průběhu svátků totiž řada obyvatel kraje využívá pohotovostních služeb v nemocnicích a tak je pro ně právě otevření nemocničních lékáren optimální. Na rozpočet kraje přitom toto opatření nebude mít žádný dopad, službu zajistí nemocnice v rámci běžného provozu.

Zákon, kvůli kterému musí v průběhu vybraných svátků zůstat zavřené obchody s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních vstoupil v platnost v roce 2016. Letos tak, kromě Velikonočního pondělí, půjde ještě o 8. května, 28. září a 28. října, 25. a 26. prosince. Na Štědrý den, pak obchody musí zavřít do 12. hodiny. "Ve dnech kdy budou velká nákupní centra zcela uzavřena ale díky této dohodě lidé bez lékárny nezůstanou a mohou přijet do obou našich nemocnic," dodává MUDr. Josef März, generální ředitel Karlovarské krajské nemocnice.

Důležitá telefonní čísla:

Lékárna Nemocnice v Karlových Varech: 354 225 392