Nacházíte se: Chebská nemocnice | Aktuality

Chebská nemocnice, Aktuality

prostredek_nahore.gif, 1 kB
Letní malování v porodnicích v kraji se blíží. Ani letos ale maminky nezůstanou bez možnosti přivést své děti na svět v našem kraji. I letos totiž bude probíhat uzavírání jednotlivých zařízení postupně, a část jich tak zůstane vždy v provozu.

Porodnice Karlovy Vary
Karlovarské gynekologicko-porodnické oddělení bude letos uzavřeno od 3. do 7. července. V této době bude zcela uzavřen nejen porodní sál, ale také poradna pro těhotné a riziková poradna. Příjem pacientek k porodu bude končit v neděli 2. července v 19 hodin, a maminky pak bude porodnice znovu přijít od pátku 7. července opět po 19. hodině.

Porodnice Cheb
Plánované malování na gynekologicko-porodnickém oddělení v Chebu proběhne od 17. do 30. července včetně. Příjem na porodní sál končí už 14. července od 6. hodiny ranní, příjem na plánované gynekologické operace poběží ten den až do 12. hodiny. Zahájení provozu porodnice v plném rozsahu je plánováno na 31. červenec od 7. hodiny ráno.

Malování porodních sálů probíhá z hygienických důvodů každý rok a jeho cílem je zajistit maximální bezpečí pro maminky i jejich děti. Těch se jen v Karlových Varech každý rok narodí téměř tisícovka. V Chebu pak loni spatřilo světlo světa dalších pět stovek dětí. Přibližně tři čtvrtiny z nich přichází na svět přirozenou cestou, zbytek císařským řezem. Karlovarská nemocnice navíc plní roli krajského perinatologického centra, kde se soustředí všechny rizikové a předčasné porody z regionu.