Lékárna v areálu chebské nemocnice obnovila svůj provoz

Po ročním uzavření lékárny v Nemocnici Cheb se prostory opět otevírají veřejnosti. Podařilo se najít nového lékárníka.

Bezbariérová lékárna sídlící u vstupu do areálu chebské nemocnice bude po roční přestávce opět fungovat.

Vedle běžného sortimentu léků nabídne i široké spektrum speciálních léků, které ve velkých řetězcích obvykle nejsou dostupné. Jedná se především o  léky pro onkologické pacienty nebo pro ty s poruchou příjmu potravy. Pro tuto skupinu pacientů budou  v nabídce léky např. tlumící bolest, vysoce specializované léky či speciální výživa.

„Naší snahou bylo provoz lékárny v nemocnici v Chebu pro naše pacienty zachovat. Lékárna byla nabídnuta k pronájmu či převzetí jinému subjektu. Zároveň jsme více než rok a půl hledali doktora farmacie, což se podařilo až nyní. Plně kvalifikovaný lékárník bude plně k dispozici od středy 15. listopadu,“ vysvětlil generální ředitel Karlovarské krajské nemocnice MUDr. Josef März.

Znovuotevření lékárny s úzce specializovaným sortimentem uvítají nejen pacienti, kteří již nemusí své léky složitě shánět, ale také lékaři nemocnice, kteří léky předepisují. „Jako gastroenterolog a internista se také věnuji pacientům s poruchou příjmu potravy. Tito pacienti potřebují specializovanou nutriční výživu a doplňky, jejichž dostupnost bývá v běžných lékárenských řetězcích omezená. Jsem přesvědčen, že stejnou radost ze znovuotevření lékárny v areálu nemocnice budou mít i kolegové z onkologického oddělení, neboť jejich pacienti jsou velmi významnou cílovou skupinou pro výše uvedený specializovaný sortiment.“, podotknul primář interního oddělení MUDr. Marek Veinfurt.

„Znovuotevření lékárny v areálu chebské nemocnice je skvělou zprávou zejména pro pacienty, kteří si budou moci své léky a zdravotnické potřeby vyzvedávat a nakupovat přímo cestou od lékaře či po propuštění z nemocnice. Nebudou tak již muset vážit cestu do lékáren v okolí, což je samozřejmě ve chvílích, kdy se člověk necítí zcela zdráv a při síle, velmi nepříjemné. Jsem proto velmi rád, že dlouhodobá snaha o získání provozovatele dopadla na výbornou. Věřím, že lékárna bude hojně navštěvována a bude tak zjištěn její další provoz,“ doplnil hejtman Karlovarského kraje Ing. Petr Kulhánek.

WhatsApp Image 2023 05 16 at 12.31.47 3