Očkovací místo v kostele sv. Kláry v Chebu

Velkokapacitní očkovací místo Nemocnice Cheb se nachází v kostele sv. Kláry v Chebu. Očkovací místo se tam přesunulo z chebské nemocnice 15. března 2021 a poté z KC Svoboda dne 30.8.2021.

Zájemcům o očkování proti Covid–19 jsou aktuálně k dispozici dvě stanoviště. Očkovací místo odbaví denně až 450 zájemců. Od poloviny března do června 2021 zde bylo aplikováno již 18.888 dávek vakcín.

Provozovatelem očkovacího místa je Karlovarská krajská nemocnice a.s., zřizovatelem je Karlovarský kraj.

V očkovacích místech Karlovarského kraje se očkují skupiny občanů v souladu se státní očkovací strategií registrované v centrálním rezervačním systému (https://registrace.mzcr.cz).

 

Očkování pro neregistrované

Očkování pro neregistrované zájemce probíhá po celou otevírací dobu centra bez omezení. Očkování bude prováděno vakcínou Pfizer/BioNTech a týká se zájemců 16+ a pojištěnců v ČR.

Očkování dětí 12-15let

Očkování dětí probíhá od 30.8.2021 taktéž v prostorách kostela. 

 

Očkovací místo je otevřené od Po a St: 14-18hod

Adresa očkovacího místa: kostel sv. Kláry, Františkánské nám. 85, Cheb. Upozorňujeme, že nelze parkovat před kostelem (parkovat je možné v ulici Obrněné brigády a u divadla).

Rezervační systém: https://registrace.mzcr.cz . Mějte připravenou kartičku pojištěnce, emailovou adresu, kam obdržíte kód ke stažení certifikátu a číslo mobilního telefonu, kam přijdou potvrzovací SMS zprávy.

Certifikát po dokončeném očkovacím cyklu je ke stažení na: ocko.uzis.cz

Informace o očkovacích látkách:

Vakcíny firem BioNTech a Pfizer a Moderna (Spikevax) patří mezi mRNA vakcíny. Technologie mRNA je nová, ale ne neznámá: vědci se jejímu vývoji věnují posledních 30 let. Tato technologie byla již využita k přípravě vakcín nejen proti virům (např. viru chřipky, viru Zika, viru vztekliny a cytomegaloviru), ale i proti některým typům zhoubných nádorů.

Vakcíny firem AstraZeneca (Vaxzevria) a Johnson&Johnson jsou tzv. adenovirové vakcíny. Účinkují tak, že organismus připraví na to, aby se dokázal bránit proti infekci covid-19. Vakcínu tvoří další virus (adenovirus), který byl modifikován takovým způsobem, že se nemůže nijak množit a obsahuje gen pro tvorbu spike proteinu viru SARS-CoV-2. Spike (hrotový) protein je protein nacházející se na povrchu viru SARS-CoV-2, který virus potřebuje k tomu, aby mohl vstupovat do buněk organismu. Po podání vakcína dopraví gen viru SARS-CoV-2 do buněk v organismu. Buňky pomocí tohoto genu vytvoří spike protein. Imunitní systém dané osoby poté rozpozná tento protein jako cizorodý, vytvoří proti němu protilátky a aktivuje T buňky (bílé krvinky), aby jej napadly. Jestliže se daná osoba později setká s virem SARS-CoV-2, její imunitní systém jej rozpozná a organismus bude připraven se proti němu bránit. Adenovirus ve vakcíně se nemůže množit a nevyvolává onemocnění.

 

Dokumenty ke stažení

Partneři

Sponzoři

Děkujeme