Na internetových stránkách Karlovarské krajské nemocnice a.s. jsou informace související s výkonem veřejné správy uveřejňovány tak, aby se s nimi v nezbytném rozsahu mohly seznámit i osoby se zdravotním postižením.

Tato webová prezentace vyhovuje požadavkům kladeným vyhláškou č. 64/2008 o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti) - pravidla přístupnosti.

Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby obsah stránek byl přístupný i v alternativních prohlížečích (Opera, Mozilla, FireFox, Safari...). Vzhled prezentace je řešen stylovými předpisy CSS a je tak tedy oddělen od informací. Návrat na titulní stránku je možný z kterékoliv stránky přes odkaz v horní navigaci.

Ve stromové struktuře stránek jsou užity nejvýše dvě úrovně zanoření; na všech zanořených stránkách nižšší úrovně je dostupná drobečková navigace. Na tomto serveru jsou v plném rozsahu obsaženy informace, které je nemocnice dle příslušné legislativy povinen zveřejnit způsobem, umožňujícím dálkový přístup.

Kromě povinně zveřejňovaných informací obsahují tyto stránky mnoho dalších informací.

Toto prohlášení se týká informací prezentovaných na výše uvedeném serveru a nevztahuje se k dalším serverům v doméně nemcheb.cz.

Podmíněně povinná pravidla Veškeré zveřejněné texty jsou definovány v relativních jednotkách a je možno libovolně upravovat jejich velikost pomocí standardních nástrojů internetového prohlíčeže (Ctrl + posun kolečkem v Internet Exploreru). Způsob otevírání nových webových stránek není v kódu nijak specifikován a je ponechán na volbě uživatele.

Pouze v odůvodněných případech (např. je-li třeba ponechat nadále zobrazenu stávající webovou stránku nebo pro zobrazení doplňkových informačních oken a dialogů), jsou webové stránky otevírány v novém okně. V tom případě na to je uživatel předem upozorněn v atributu title značky .

Stránky jsou standardně ovladatelné, informace jsou sdělovány jednoduchým jazykem a srozumitelnou formou. K dispozici je kromě navigace také mapa webu i vyhledávací formulář v hlavičce stránky. Informace prezentované v jiných formátech (pravidlo č. 9) Na webových stránkách se mohou vyskytovat informace ve formátech: MS Word (.doc, .docx - dokumenty, které lze vyplňovat - např. přihlášky, formuláře), MS Excel (.xls, .xlsx - dokumenty, které obsahují tabulková data a obsahují výpočty) a MS PowerPoint (.ppt, .pptx) – jedná se o dokumenty, vytvářené pomocí produktu MS Office společnosti Microsoft, kancelářský balík OpenOffice.org zdarma ke stažení RTF – textový dokument, který dokáže zobrazit většina běžně používaných textových editorů PDF - dokumenty vytvářené pomocí produktu Adobe Acrobat (pro zobrazení těchto dokumentů doporučujeme prohlížeč Adobe Acrobat Reader - zdarma ke stažení na stránkách společnosti Adobe Systems, Inc.) ZIP - komprimované dokumenty JPG, GIF, PNG - grafické dokumenty.

Může se stát, že narazíte na chybu. Vaše případné náměty, upozornění, postřehy či informace k přístupnosti stránek nám proto zašlete na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Obecně prospěšný projekt „Nesoudíme. Pomáháme“ nabízí pomoc ženám, které se dostaly v souvislosti s nečekaným těhotenstvím do složité životní situace, a které se cítí například okolím nebo rodinou nuceny k potratu. Záštitu tomuto projektu v prosinci 2019 udělila i naše nemocnice.

V rámci projektu Vám pomůžou zejména:

• když čekáte nečekaně dítě,
  • vyrovnat se se stavem po umělém nebo spontánním potratu.

Ke službám, které ženám bezplatně poskytují, patří zejména krizová intervence, psychoterapie, osobní konzultace, párová mediace, analýza výsledků prenatálních vyšetření, doprovázení těhotenstvím, doprovázení při prenatální i perinatální ztrátě, sociálně právní poradenství, zprostředkování ubytování v prověřených rodinách nebo finanční a hmotná výpomoc.

Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností z poradny Linky pomoci. Více než 30 % žen, které se na linku (800108000, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) obracejí, jsou ženy po prodělaném umělém ukončení těhotenství, které svého rozhodnutí zpětně litují a uvědomují si pod jak velkým tlakem okolí nebo okolností v danou chvíli byly.

LINKA POMOCI nabízí diskrétní poradenství všem ženám bez rozdílu věku a stavu či sociálního statutu, které se ocitly v tíživé životní situaci spojené zejména s těhotenstvím, porodem a péčí o právě narozené dítě

TELEFONICKÉ PORADENSTVÍ bezplatně na lince pomoci 800 108 000

INTERNETOVÉ PORADENSTVÍ na adrese www.linkapomoci.cz

PSYCHOLOGICKÉ PORADENSTVÍ bezplatně pro ženy trpící postabortivním syndromem.

Respektují vaše soukromí i anonymitu